Duchovná rodina sv. Vincenta de Paul na Slovensku sa snaží od začiatku vojny na Ukrajine hľadať konkrétny spôsob, ako pomôcť. Snažia sa pomáhať spoločne a cielene. Kňazi vincentíni, ako aj sestry vincentky a satmárky zo Slovenska, sú vďaka Bohu v poriadku a veľmi nás prosia o modlitby. Aj teraz sú prítomní na miestach, kde práve prebiehajú najťažšie boje a chcú tam ostať spolu s ľuďmi, ktorí ich teraz ešte viac potrebujú.

Až do dnešného dňa nebolo celkom jasné, ako im okrem intenzívnej modlitby môžeme pomôcť. Situácia sa ale mení a oni požiadali o konkrétnu materiálnu pomoc, na ktorú budeme odpovedať. Chceme Vás preto všetkých povzbudiť ku štedrosti a poprosiť o pomoc. Môžete sa do nej zapojiť nasledovne: 

  1. Prispieť na číslo účtu zbierky Boj proti hladu, ktorou už 15. rok pomáhate ľuďom z najchudobnejších krajín sveta. Ak do poznámky uvediete Ukrajina, vaše peniaze hneď ako to bude možné, poputujú priamo k nim. Viac info nájdete na stránke bojprotihladu.sk

ČÍSLO ÚČTU: 20286026/6500
IBAN: SK7265000000000020286026
BIC: POBNSKBA
Názov účtu: ZBIERKA BOJ PROTI HLADU
Účet spravuje: NZ SKL sv. Vincenta de Paul, Oravská 10, 94901 Nitra
Konštantný symbol: 0308 (pre priame platby z účtu na účet) a 0358 (pri platbe poštovou poukážkou)
Variabilný symbol: 2021
Do správy pre príjemcu môžete uviesť heslo: Ukrajina

Príspevok je možné odoslať aj pomocou vygenerovaného QR kódu, kde je výška príspevku nadstavená na 10 €.

  • 2. Humanitárnou zbierkou, ktorá bude prebiehať v priestoroch pod kostolom sv. Vincenta de Paul na Tomášikovej ulici č. 8 v Bratislave, v čase úradných hodín, teda v pondelok až piatok od 15.00 do 17.00 hodiny. 

Priniesť môžete to, o čo nás sestry vincentky z Košíc súrne prosia a čo im bude priebežne dopravené. Vo svojom dome v Košiciach, ale aj priamo na hraniciach s Ukrajinou pomáhajú desiatkam utečencov denne. 

Potrebujú pre nich toto:
–       Hygienické potreby – zubné kefky a zubné pasty, mydlá, sprchové gély a šampóny, respirátory a dezinfekciu – zvlášť malé vreckové balenia a plienky pre deti, keďže ide o matky s malými deťmi. 
–       Trvanlivé potraviny – konzervy, detské výživy a sladkosti – najlepšie keksíky a tyčinky, ktoré ich zasýtia. 
–       Lieky – základné lieky bežne dostupné v lekárni – vitamíny, lieky proti bolesti a teplote, proti bolesti hrdla, detské lieky, sušené mlieko pre deti, obväzový materiál, náplaste na ošetrenie drobných poranení…
–       Deky, spacáky a uteráky, ale NIE OBLEČENIE!

Veríme, že aj týmto konkrétnym gestom lásky voči blížnemu a naším zaangažovaním, prejavíme svoj záujem o človeka v núdzi, ktorý dnes klope na naše dvere. 

V mene všetkých, ktorým svojim hoci skromným darom pomôžete cítiť sa opäť v bezpečí, vyslovujeme ľudský obdiv a úprimnú vďaku. 

Nech Vám to dobrotivý Boh, darca všetkého dobra mnohonásobne vynahradí.

TK KBS informoval Tomáš Brezáni, CM, provinciálny predstavený

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *