Ukrajinský saleziánsky kňaz Oleg Fedorenko prosí ľudí na Slovensku o modlitbu. Výbuchy na Ukrajine sa ozývajú aj pri meste Ľvov, na západe krajiny.

Ľvov sa nachádza len 200 kilometrov od našich hraníc. Oleg Fedorenko pôsobí 30 kilometrov od Ľvova na mariánskom pútnickom mieste Rakovec, ktoré zrovnal so zemou sovietsky totalitný režim. Pre Rádio LUMEN uviedol, že ľudia na túto situáciu dnes ráno (24. februára) neboli pripravení. „Dnes ráno som išiel o 7:30 na svätú omšu a v priebehu celého rána bolo počuť 5 výbuchov. Zatiaľ sme bez mŕtvych a dúfam, že to tak zostane. Zrejme ide o ničenie vojenskej infraštruktúry,“ domnieva sa Oleg Fedorenko.

Vojakov cudzieho štátu v okolí Ľvova nevidno, vo štvrtok ráno išlo zrejme o raketové útoky odpálené spoza hraníc. Veriaci však majú strach a svojich duchovných otcov sa pýtajú, či ich vo vypätej situácii neopustia. Tí ich uisťujú, že zostanú pri nich v akejkoľvek situácii.

Školy sú dnes u našich výchovných susedov zatvorené, ľudia stoja v radoch na pohonné hmoty pred čerpacími stanicami. „Slováci, modlite sa za nás, aby tu ľudia neprepadali panike. Vtedy by mohlo dôjsť k rabovaniu a to by bolo najhoršie,“ vysvetľuje ukrajinský kňaz. Oleg Fedorenko pozýva v čase mieru poslucháčov Rádia LUMEN na púť do Rakovca. Zvukový záznam z rozhovoru si môžete vypočuť podcaste Rádia LUMEN

TK KBS informoval Ivo Novák