V predvečer sviatku Najsvätejšej Trojice, 3. júna, sa v kláštore Misijných sestier ustavičnej adorácie (tzv. ružových sestier) v Nitre konalo stretnutie Arnoldovej rodiny. Spolu so ružovými sestrami sa teda stretli aj Misijné sestry Služobnice Ducha Svätého a Misionári verbisti. To sú tri kongregácie, ktoré založil sv. Arnold Janssen.

Misijné sestry ustavičnej adorácie majú prísnu klauzúru a poznáme ich väčšinou, keď ich vidíme oddelené v klauzúre za mrežami kľačať pred Najsvätejšou sviatosťou. Tento deň však dostali výnimku od Generálnej predstavenej, matky Márie Magdalény Kruse, aby sa mohli stretnúť pri opekačke s verbistami a misijnými sestrami a to práve na pôde kláštora ružových sestier v Nitre.

Bol to už druhý ročník takého stretnutia a mal veľký úspech. Stretnutie začínalo spoločnou modlitbou vešpier, potom počas neformálnych rozhovorov sa sestry a bratia mali možnosť porozprávať o ich živote, apoštoláte, záujmoch a novinkách. Hostiteľky, ružové sestry pripravili opekačku.

Členky tejto rehole, ktorých je celosvetovo 400, žijú v 22 komunitách (2 v Holandsku, 2 v Nemecku, 4 v USA, 6 na Filipínach a po jednej v Argentíne, Brazílii, Čile, Indii, Poľsku, Indonézii, Togu a na Slovensku). Venujú sa ustavičnej adorácii pred Eucharistiou a modlia sa nielen za úspech misijného diela verbistov a misijných sestier Služobníc Ducha Svätého, ale i za potreby ľudí, ktorí ich o modlitbu prosia, informoval TK KBS P. Martin Štefanec SVD.

Viac fotografií nájdete na stránke verbisti.sk.

Zdroj: TK KBS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *