Poslednú februárovú sobotu si vo Vranove nad Topľou zmerali sily netradiční hokejisti. Charitatívny hokejový turnaj kňazov a rehoľníkov pod záštitou košického arcibiskupa metropolitu a predsedu Konferencie biskupov Slovenska aj tento rok prilákal do arény priaznivcov ľadového športu.

Rekord v počte víťazstiev drží tím Košickej arcidiecézy, ktorý si v tomto – v poradí už siedmom – ročníku pripísal štvrté prvenstvo. Pohár pre víťazov si prevzal kapitán košického tímu a zároveň hlavný organizátor Radoslav Bačo. Z finálového derby vyšli neúspešne reprezentanti Spišskej diecézy, keď s Košicami prehrali 3:2. Bronzovú priečku obsadili zástupcovia Konferencie vyšších rehoľných predstavených na Slovensku a bez umiestnenia tento rok skončili Banskobystričania.

Turnaj otvoril predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Bernard Bober svojim príhovorom a modlitbou. Diváci mohli sledovať finálové zápasy z STD Arény vo Vranove nad Topľou v priamom prenose prostredníctvom TV Lux.

Dianie zo štúdia komentovali aj vranovský primátor Ján Ragan a majiteľ miestnej hokejovej arény Jiří Zeman. Medzi špeciálnych hostí na štadióne patrili aj europoslankyňa Miriam Lexmann a predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský.

Charitný dom mládeže, ktorému bol venovaný aj výťažok z dobrovoľného vstupného vo výške 1707 €, reprezentovala v televízii Mária Tongelová. V programe obohatili aj hokejový majster z Göteborgu Jerguš Bača či hokejista HC Košice Marek Bartánus.

Záznam zo zápasu si môžete pozrieť v archíve TV Lux.

Charitatívny turnaj kňazov a rehoľníkov sa konal na Slovensku už po siedmykrát a . Posledné tri boli v Ružomberku (2018), Detve (2019) a v Dubnici nad Váhom (2022). Turnaj zastrešuje vždy jedna zo súťažiacich diecéz. Od roku 2019 sa na ňom zúčastňuje aj tím Konferencie vyšších rehoľných predstavených na Slovensku, v drese ktorého hrajú rehoľníci a rehoľníčky.