V týchto dňoch vychádza prvé tohtoročné číslo časopisu Zasvätený život. Je to už 27. číslo časopisu, ktorý je jedinečný svojho druhu, nakoľko je to formačný časopis pre zasvätených, ale prináša témy pre všetkých veriacich, ktorí to so svojím životom s Bohom myslia vážne. Po 13 rokoch od vydania prvého čísla týmto číslom začína na čele redakcie tretí šéfredaktor; sestra Hermana Matláková, SMVS preberá túto úlohu po P. Jurajovi Pigulovi, OSA a P. Jánovi Štefancovi, SVD.

Rozhovor o tichu vedú spolu Lucia Hidvéghyová a Reginald Slavkovský, ktorí sa zamýšľajú nad tichom, jeho pôsobením  v nás a nezabúdajú ani na najdokonalejšie Ticho, ktoré nás stále obklopuje.

Nad nutnosťou či potrebou duchovných cvičení sa zmýšľa Ján Štefanec, SVD. Nie je to však jediný verbista, ktorý v tomto čísle publikuje. Príspevok z Kuby o poslušnosti a vernosti pripísal aj jeho spolubrat Michal Vrták.

Psychologička Janka Vindišová nás prevedie históriou rozlúčenia a znovu stretnutia psychólógie s pastoračnou teológiou. Bude odpovedať na otázku či aj zasvätení potrebujú terapiu a sprevádzanie psychológa.

Časopis pokračuje už tretím dielom článkov Zasvätení a architektúra. Krásou, stratégiou stavby a prítomnosti sakrálneho priestoru v sekulárnom priestore nás prevádza brat Ladislav Tkáčik, OFMCap.

Veľký rozhovor s bývalým generálnym predstaveným saleziánov pripravil Maroš Peciar. Dozvieme sa odpovede na to, prečo je dnes formácia iná ako pred pár rokmi, čo spôsobuje rozkol v komunitách a aké je poslanie súčasnej autority.

Časopis sa ďalej venuje aktualitám zo života Konferencie vyšších rehoľných predstavených na Slovensku, prináša knižné tipy a tiež odpoveď na otázku, či nahradia podcasty učebnice.

Prílohu časopisu tvoria texty o synode a tiež rozhovoru s Pierom Codom, ktorý je sekretárom pre synodu.

Časopis Zasvätený život vychádza 2x ročne. Záujemcovia si ho môžu objednať na adrese: distribucia@kvrps.sk. Archív čísel možno nájsť na webovej stránke Zasvätený život.

Hermana Matláková, SMVS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *