Slovenská provincia Congregatio Jesu má v Kyjeve dve členky. Sú to rodené Ukrajinky sr. Anastasia a sr. Katarína. Ďakujú „za každú modlitbu, ktorou ich sprevádzate. Sú v poriadku,“ uvádza provincia.

„Od pondelka do včerajšieho rána platil v Kyjeve ďalší zákaz vychádzania. Všade dookola bolo počuť bombardovanie a sirény. Sestry boli v byte, kde bývajú a upratovali priľahlé priestory, kde sa nachádza aj úkryt v suteréne, kde sa s ľuďmi uchyľujú pred bombardovaním,“ napísala TK KBS sr. Agnes Jenčíková, CJ, ktorá vedie slovenskú provinciu.

„Keď nie je zákaz vychádzania, naše sestry rozvážajú potraviny, drogériu a iné potrebné veci, ktoré sú zasielané cez Charitu z Poľska najmä chudobným, chorým a starším ľuďom, ktorí nevládali a nemohli opustiť Kyjev. Zháňajú pre nich aj lieky, ktoré sa dajú kúpiť až po dlhom čakaní v radoch pred lekárňami,“ spomína sr. Agnes.

Sestry Anastasia a Katarína tiež zabezpečujú potraviny a lieky pre vojakov v Kyjeve. „Tiež pomáhajú mladým matkám s malými deťmi. Sr. Anastasia bola napríklad odniesť detské plienky na druhú stranu mesta, kde sa pred pár dňami narodili dvojčatá. Sestry spolupracujú s niektorými kolegami z Caritas Spes, ktorí ostali v Kyjeve a spoločne pomáhajú núdznym,“ uvádza sr. Agnes.

TK KBS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *