Dve saleziánky sa rozhodli povedať Bohu „Áno navždy“ v Inštitúte dcér Márie Pomocnice, pri slávnostnej liturgii v Banskej Bystrici.  Sestry Monika Foltýnová a Daniela Oremová vstupovali do kostola v slávnostnom sprievode, aby odpovedali večnými sľubmi Bohu na jeho povolanie k zasvätenému životu. Hlavným celebrantom bol provinciálny predstavený saleziánov Peter Timko. Počas homílie sa sestrám prihovoril salezián Peter Štellmach, ktorý vyzdvihol krásu sľubov čistoty, chudoby a poslušnosti. Vo svojej kázni zaspomínal na zážitky študentských a strediskových čias v Banskej Bystrici, kde spolu so sestrou Danielou vyrastali. Podčiarkol význam modlitby, ktorá bola následne prednášaná po akte zloženia sľubov.

Formulu sľubov hovorila každá sestra osobitne a vlastnoručne napísanú ju podpísala na oltári. Tento nevšedný okamih spečatenia odovzdanosti Bohu navždy, zažili sestry prvý krát. Zúčastnení hneď po zložení sľubov vyjadrili svoju radosť  a podporu burácajúcim potleskom.

Po liturgii oslavovali Monika a Danka s rodinou, sestrami saleziánkami, bratmi saleziánmi, mladými, priateľmi a všetkými pozvanými hosťami v areáli saleziánskeho mládežníckeho strediska v Banskej Bystrici. Počas hostiny nechýbali gratulácie pre nové večné sestry, stretnutia známych i fotografické zvečnenia saleziánskej rodiny, ktorou dýchala Sásová.

Monika Foltýnová a Daniela Oremová, sa zložením večných sľubov stali sestrami v permanentnej formácií a zostávajú pôsobiť ako saleziánky v Trnave a v Dubnici nad Váhom.

Zdroj: www.salezianky.sk
Foto: Martin Funiak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *