Členky Spoločnosti sociálnych sestier si na provinciálnom zhromaždení, ktoré sa konalo v dňoch 15. – 18. marca 2019 v Košiciach zvolili do úradu provinciálnej predstavenej sestru Renátu Jamborovú.

Zhromaždenie bolo zamerané na vytýčenie nových smerov v súlade s posilnením charizmy, identity a poslania sestier na nasledujúce štyri roky. Súčasťou zhromaždenia bola aj voľba nového provinciálneho vedenia. Zvolená sestra Renáta Jamborová oficiálne prevezme úrad 17. mája 2019. Zvolené boli taktiež tri provinciálne radkyne.

Novému provinciálnemu vedeniu vyprosujme hojnosť darov Ducha Svätého, a všetky milosti potrebné  pre službu vedenia, šírenia posväcujúcej lásky a vytvárania jednoty v súlade s poslaním sociálneho učenia Cirkvi.


Nová provinciálna predstavená sestra Renáta Jamborová (vpravo).

Stručný životopis

Sestra Renáta Jamborová pracuje ako pedagóg na katedre náuky o rodine na Teologickej fakulte TU v Bratislave. V Spoločnosti sociálnych sestier zložila prvé sľuby v roku 1995 a večné sľuby v roku 2001. Od roku 2009 vykonáva službu novicmajsterky vo formačnom dome v Bratislave, bola asistentkou provinciálnej predstavenej (2011-15) a v roku 2017 bola zvolená za delegátku medzinárodnej Federácie Spoločnosti sociálnych sestier.

-fc-

1 komentáre k "Sociálne sestry na Slovensku povedie nová provinciálna predstavená"

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *