Predstavení duchovnej rodiny sv. Vincenta sa dnes na nunciatúre stretli s Mons. Nicolom Girasolim.

Generálna predstavená Kongregácie Milosrdných sestier sv. Vincenta – Satmárok s. Irena Kopanicová, provinciálna predstavená Spoločnosti Dcér kresťanskej lásky sv. Vincenta de Paul s. Damiána Poláková a provinciál Misijnej spoločnosti p. Tomáš Brezáni predstavili otcovi nunciovi svoje spoločenstvá, hovorili o kandidátovi na blahorečenie Jankovi Havlíkovi, poukázali na svoju prácu medzi najbiednejšími a taktiež vyrozprávali príbeh zbierky Boj proti hladu, na ktorej participuje celá vincentská rodina na Slovensku a poukazuje tým na duchovný rozmer spájania chariziem rôznych diel na jeden spoločný cieľ.

Otec nuncius sa veľmi živo zaujímal o diela, ktoré vykonávajú zasvätení v duchu sv. Vincenta či už ide o hospice alebo školy. Taktiež ho zaujímali duchovné aktivity vincentskej rodiny a formácia spolupracovníkov cez združenie Mariánskej mládeže, Rodinu Nepoškvrnenej a ostatné spoločenstvá.

Vincentská rodina je označenie všetkých združení, ktoré žijú charizmou sv. Vincenta de Paul. Na Slovensku patria do tejto skupiny Misijná spoločnosť (vincentíni), Spoločnosť Dcér kresťanskej lásky (vincentky), Kongregácia Milosrdných sestier sv. Vincenta – satmárky, Spolok sv. Vincenta, Spolky kresťanskej lásky, Združenie mariánskej mládeže, Združenie Zázračnej medaily, Rodina  Nepoškvrnenej, Máriine sestry, Depaul Slovensko a misijní dobrovoľníci pod názvom MISEVI.

Hermana Matláková, SMVS
Foto: kvrps

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *