Rehoľa Misionárov Matky Božej Lasaletskej sa po 13. rokoch teší z ďalšieho slovenského doživotného člena vo svojich radoch. V stredu 7. septembra 2022 počas svätej omše zložili Martin Malina zo Slovenska a Jakub Batorski z Poľska večné sľuby v Bazilike Minor Panny Márie Lasaletskej v Dębowci.

Martin pochádza z farnosti Chrenovec-Brusno a je vôbec tretím Slovákom v histórii, ktorý urobil takéto rozhodnutie. V doterajšej rehoľnej formácií od roku 2015 prešiel obdobím ročného postulátu, po ňom nasledoval rok noviciátu a ďalšej formácie v seminári v Krakowe.

Záverečnú medzinárodnú mesačnú prípravu pred večnými sľubmi absolvoval v La Salette vo Francúzsku, ktoré je zároveň aj miestom Zjavenia Panny Márie v roku 1846.

„Tak, ako sa Krásna Pani zjavila na perifériách, aj vy ste poslaní ísť k tým, ktorí sú na okraji,” pripomenul vo svojom príhovore novým riadnym členom rehole provinciál Grzegorz Zembroń, MS. Na jeho ruky, ako delegáta generálneho predstaveného rehole, zložili dvaja kandidáti svoje večné sľuby.

Misionári saletíni momentálne pôsobia na Slovensku na dvoch miestach – v Považskej Bystrici na sídlisku Rozkvet a v Chrenovci-Brusne. Do pastorácie je zapojených 6 kňazov (piati Poliaci a jeden Slovák).

Matej Trizuliak, MS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *