Počas víkendu 14. a 15. novembra sa vo všetkých 25 komunitách Slovenskej provincie Congregatio Jesu – na Slovensku, v Čechách, na Ukrajine, v Nemecku, rakúskej Viedni a na Sibíri – konala nepretržitá 40-hodinová modlitba Quarantore za odvrátenie pandémie koronavírusu, za uzdravenie chorých, za Božiu blízkosť zomierajúcim a za silu pre zdravotníkov na Slovensku a na celom svete.

Sestry, ako sa samy vyjadrili, do tejto iniciatívy vstúpili s otvorenosťou a veľkodušnosťou. Potešili sa spoločnej aktivite a spojeniu s celou provinciou, vnímali jej dôležitosť a opodstatnenosť v dnešnej náročnej situácii. Takmer každá sestra sa popri spoločnej modlitbe komunity spontánne zapísala aj na svoj osobný čas adorácie. V komunitách sa vďaka tomu vytvorila atmosféra modlitby. Niektoré komunity to po zážitku karantény prežívali s ešte plnšou zodpovednosťou a angažovanosťou.

Zakladateľka Congregatio Jesu, angličanka Mary Wardová, ktorá žila na prelome 16. a 17. storočia sa v ťažkých životných chvíľach zúčastňovala na Quarantore v rímskych kostoloch, kde táto modlitbová iniciatíva bežala od čias sv. Filipa Neriho. Počas týchto modlitieb povzbudzovala svoje nasledovníčky slovami: „Chceme sa modliť, dúfať v to najlepšie a dôverovať Bohu“.

Viac tu: https://www.congregatiojesu.com/products/a40-hodinova-modlitba-sestier-congregatio-jesu-za-odvratenie-pandemie/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *