Nikolai Chirkov je mladý salezián, pôvodom z Aldanu v Rusku, ktorý aktuálne ako študent filozofie žije v saleziánskej komunite v Žiline. V Bratislave teraz pripravil výstavu svojich fotografií „Zrkadlenie“. Vernisáž výstavy sa uskutočnila 10. januára 2020 v „Gallery Ja“ v saleziánskom stredisku na Mamateyovej 4 v Bratislave.

„V období od roku 2012 do roku 2019, v rôznych krajinách a za rôznych okolností, som zachytil zážitok – moment v jeho pôvodnej podobe pomocou kamery mobilu. Iba jedinú vec som si dovolil – pohrať sa so svetlom a farbou,“ vysvetľuje Nikolai Chirkov. Z množstva svojich fotografií predstavuje tie, ktoré mu v srdci zanechali najsilnejšie záblesky.

„Vlastne nie som fotograf, ale človek, ktorý získal schopnosť vnímať krásu. Krása mi spôsobuje vnútorné radostné rozochvenie. Inšpiruje ma, vzbudzuje vo mne túžbu spoznať Druhého – jej prameň. Je vecou srdca – jeho prirodzeným prostredím. Srdce je miesto, ktoré vníma skutočnú krásu. Pre mňa ako saleziána je to jedna z ciest dialógu s mládežou,“ dopĺňa autor v buletíne k výstave.

Zdroj: saleziani.sk