Konferencia biskupov Slovenska podporí mediálne projekty za vyše 240 tisíc eur. Ide o výnos z pravidelnej zbierky na katolícke médiá, ktorá sa koná každý rok počas 7. veľkonočnej nedele v katolíckych farnostiach na celom Slovensku. Finančnú podporu získajú na základe štatútu zbierky Televízia Lux (50 percent), Rádio Lumen (20 percent) a Tlačová kancelária KBS (10 percent).

Ďalších dvadsať percent výnosu zbierky bude použitých pre projekty, ktoré sa prihlásili do súťaže o mediálne granty KBS. Biskupi na základe poradia projektov, určeného Radou KBS pre spoločenské komunikačné prostriedky, rozhodli o rozdelení takmer 40 tisíc eur medzi desať žiadateľov (z 27 projektov). Výška príspevku závisí od umiestnenia v súťaži.

V tomto roku v súťaži o granty uspel projekt Konferencie vyšších rehoľných predstavených na Slovensku (film Svedkovia vernosti), projekty Nenápadní hrdinovia 2 a Cenacolo, charitný časopis Cesta, filmy Návrat k Matke, Fara v meste a Trasovisko. Podporu získali aj scenáre ku krátkym filmom z produkcie Lux Communication, projekt „Nemáme v tom hokej“ a projekt DoKostola.sk.

Ide o podporu masmediálnych projektov a projekty súvisiace s masmédiami. V minulom roku biskupi prerozdelili zo zbierky veriacich na mediálne projekty vyše 231 tisíc eur.

Zdroj: TK KBS