O týždeň bude v Bratislave Národný pochod za život. Za najmenších z nás – to je heslo tretieho ročníka Národného pochodu za život, ktorý bude 22. septembra 2019 na Námestí Slobody v Bratislave. Cieľom pochodu je verejne podporiť ochranu života každého človeka od počatia a podporiť prijatie potrebných legislatívnych zmien.

Chrániť život a dôstojnosť každého človeka by malo byť samozrejmosťou. Preto chceme, aby právo na život nenarodených detí bolo chránené rovnako ako ostatných ľudí. Každý človek je jedinečný a nenahraditeľný a Národným pochodom za život chceme vyjadriť verejnú podporu každému počatému dieťaťu, každej tehotnej mamičke, aj každej rodine, ktorá je v zložitej životnej situácii,“ hovorí Patrik Daniška, hovorca Národného pochodu za život.

S cieľom podporiť aktuálne návrhy zákonov na ochranu života bola spustená verejná výzva, ktorú je možné už dnes podpísať na stránke https://citizengo.org/sk. Národný pochod za život  doručí výzvu poslancom Národnej rady SR pred hlasovaním o týchto návrhoch. „Veríme, že zástupcovia ľudí v parlamente podporia život tých najzraniteľnejších v našej spoločnosti. Nikto by nemal byť diskriminovaný, ani nenarodené deti,“ ďalej pokračuje Patrik Daniška.

Pochod má upriamiť pozornosť aj na pomoc, ktorú potrebujú tehotné mamičky a rodiny v zložitých životných situáciách.

Hostia a program
Celú akciu prídu podporiť hostia zo zahraničia – Obianuju Ekeocha z Veľkej  Británie, Sue Thayer z USA, či Tymoteusz Zych z Poľska. Hostia vystúpia okrem hlavného pódia aj v sprievodných podujatiach, ktoré budú od piatka v Bratislave.   

Piatok:
Diskusia/ Divadlo Malá scéna STU, Dostojevského rad 7
18:00 – 19:30  |  Zákon nič nerieši. Naozaj?  
(O tom, čo sa stalo, keď v Poľsku zakázali potraty)  
Tymoteusz Zych, Ordo iuris, PL 

 Sobota:
Diskusia/ Divadlo Malá scéna STU, Dostojevského rad 7
12:00 – 13:30  | Hypersexualizácia, feminizmus, potratyObianuju Ekeocha (UK) – Nigérijská výskumníčka o pohľade na sexualitu, dôstojnosť ženy a ľudského života. (https://www.youtube.com/watch?v=PNng4A4330Q)

Diskusia / Divadlo Malá scéna STU, Dostojevského rad 7
14:00 – 15:30  | Pracovala som pre Planned Parenthood
Sue Thayer  (USA) – O praktikách najväčšej potratovej NGO na svete a ako im čeliť
(https://www.youtube.com/watch?v=Byb6ibQb4Nc)

Celý sprievodný program, diskusie, koncerty a jednotlivých headlinerov na stránke www.pochodzazivot.sk. Počas hlavného programu v nedeľu budú v centre Bratislavy dopravné obmedzenia.

Organizátori vyzývajú účastníkov pochodu, aby sa zdržali akýchkoľvek nenávistných a extrémistických prejavov, ako aj politickej a inej reklamy.

Stále prebieha možnosť zapojiť sa do pochodu ako dobrovoľník aj možnosť pochod finančne podporiť. Viac informácií o pochode je možné nájsť na Facebooku, Instagrame, Twitteri a stránke pochodzazivot.sk.

Hlavným iniciátorom a organizátorom Národného pochodu za život je Konferencia biskupov Slovenska a nezisková organizácia Kanet. Spolupracujú ďalšie cirkvi, spoločenstvá, pro-life organizácie a ďalšie organizácie, ktoré sa stotožňujú s potrebou chrániť ľudský život od počatia po prirodzenú smrť. Od prijatia potratovej legislatívy bolo na Slovensku usmrtených umelým potratom 1 500 000 detí.

Prvý Národný pochod za život bol v roku 2013 v Košiciach, druhý v roku 2015 v Bratislave. Boli v tom čase najväčšími verejnými zhromaždeniami uskutočnenými od roku 1989. Celkovo ich navštívilo viac ako 150 tisíc ľudí.

Národný pochod za život
Bratislava 12.9. 2019


Konferencia vyšších rehoľných predstavených na Slovensku podporuje Pochod za život. Ďalšie tlačové správy o tejto akcii nájdete nasledujúci týždeň postupne uverejňované na našej druhej webovej stránke zasvatenyzivot.sk v rubrike SPRÁVY.

Mediálny tím KVRPS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *