Od 24. do 26. októbra sa uskutočnilo vo Vranove pri Brne bratské stretnutie minoritov zo slovenskej kustódie a českej provincie. Cieľom tohto stretnutia bolo v prvom rade vzájomné spoznanie sa bratov a taktiež kláštorov či práce, ktorú na rôznych pôsobiskách vykonávajú.

„Veľmi inšpiratívna bola prednáška psychológa Ondřeja Ptáčka, ktorý nám priblížil dôležitosť a význam otvorenosti v medziľudských vzťahoch. Poukázal  na to, aký zmysel zohráva správna podpora (povzbudenie), aby sa človek mohol otvoriť na niekoho a na druhej strane zdôraznil čo spôsobuje uzatvorenosť človeka (strach z neznáma, zranenia).

Pri spoločných sedeniach či na prechádzkach bol taktiež čas pospomínať na časy, keď naše jurisdikcie tvorili jednu provinciu (do roku 1993). Starší bratia sa podelili svojimi spomienkami zo začiatkov ich pôsobenia a nezabudli na bratov, ktorí už nie sú medzi nami, ale zohrali dôležitú úlohu vo vtedajšej československej provincii.

V posledný deň brat Milan, z rádu paulánov, priblížil históriu tohto vzácneho mariánskeho pútnického miesta a podelil sa aj históriou svojho povolania, ako aj svedectvom mnohých uzdravení na tomto mieste,“ informoval br. Jaroslav Cár.

Zdroj: TK KBS
Foto: Samuel Hurajt, OFMConv, Lucián Bogucki, OFMConv

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *