Nielen na tribúne, ale aj na ľade na Zimnom štadióne v Detve budete 8. februára 2020 vidieť zasvätených z viacerých rehoľných spoločenstiev. Charitatívny hokejový turnaj kňazov minulý rok obohatil ako nováčik tím rehoľníkov. Zastrešený Konferenciou vyšších rehoľných predstavených na Slovensku znova nastúpi proti diecéznym kňazom z Banskej Bystrice, Košíc a zo Spiša.

O organizáciu turnaja sa postarala Diecéza Banská Bystrica. Prvý zápas o postup do finále je avizovaný už o 12:15 medzi domácimi a Košicami a druhý medzi tímom zo Spiša a rehoľníkmi. Turnaj potom slávnostne otvorí v priamom prenose na TV Lux o 14:05 diecézny biskup Mons. Marián Chovanec. Fanúšikovia hokeja, farníci a priatelia, ktorí do Detvy v túto sobotu nebudú môcť prísť, neprídu o možnosť fandiť či podporiť ten „svoj“ tím.

Prestávky medzi zápasmi vyplnia súťaže a program, na ktorý prijali pozvanie viaceré hokejové osobnosti. Keďže ide o charitatívny hokejový zápas, vyzbierané financie pôjdu na podporu sociálneho zariadenia v Detve.

Ako to vyzeralo pred rokom, keď na turnaji v Ružomberku boli rehoľníci tretí, si môžete prečítať TU.

Františka Čačková, OSF