V dňoch 15. – 19. októbra 2019 sa uskutoční pútnický zájazd na miesta, kde žil a trpel blahoslavený Titus Zeman. Účastníci navštívia miesta, kde don Titus pôsobil ako slobodný človek, ako aj miesta, kde bol zatvorený z rozhodnutia štátnych orgánov po odsúdení do väzenia. Na púti nazvanej „Krížová cesta Titusa Zemana“ bude každý deň slávená svätá omša, pri návšteve Jáchymova je v programe pobožnosť krížovej cesty.

Pútnici sa zídu na Námestí Titusa Zemana v Bratislave – Vajnoroch, kde zavítajú na cintorín, zastavia sa pri jeho rodičovskom dome a dome brata Štefana. Potom ich čakajú miesta, kde žil a trpel blahoslavený Titus Zeman, ako napríklad Justičný palác v Bratislave, väznice v Leopoldove, Ilave, Přerove či priestory bývalého skladu uránovej rudy a návšteva Jáchymova. Po piatich dňoch sa vrátia na Slovensko cez Šaštín.

Predpokladaná cena zájazdu do 300 € (podľa počtu účastníkov, aktuálnych cien ubytovania a ceny dopravy). V cene zájazdu je zahrnuté poistenie, doprava, vstupné, 4x ubytovanie s polpenziou, obed 16. októbra. Obedy (okrem 16. októbra) sú z vlastných zásob. V prípade záujmu je potrebné prihlásiť sa do 30. apríla 2019 na mail: luscon@sdb.sk. Dátum na zaplatenie zálohy 200 € bude zverejnený po uzávierke prihlasovania.

Zdroj: tituszeman.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *